قراردادن بمب منطقی در صفحات گسترده توسط پیمان‌کاران Siemens

دسته بندی ها : اخبار 7 مرداد 1398 آپا دانشگاه تبریز 669 بازدید

پیمانکار سابقSiemens در روز جمعه در دادگاه فدرال قبول کرده است که به طور مخفیانه کدی را عمدا در صفحات گسترده اتوماتیک برای این شرکت که یک دهه پیش آن‌ها را ساخته بود، قرار می‌داد تا  هر چند سال یک بار برنامه را از کار بیاندازد.

دیوید تینلی، ۶۲ ساله ساکن شهر هریسون سیتی، در پنسیلوانیا، در سال ۲۰۰۲ توسط شرکت Siemens به عنوان یک کارمند قراردادی برای مونرویل، پنسیلوانیا استخدام شد تا صفحات گسترده اتوماتیک سفارشی برای پروژه های مختلف Siemens مربوط به صنعت برق تولید کند.

به گفته وزارت دادگستری ایالات متحده، تینلی عمدا و بدون آگاهی شرکت یا داشتن مجوز ، “بمب های منطقی” را به برنامه های کامپیوتری وارد می‌کند که پس از انقضای یک تاریخ خاص، باعث بروز مشکلاتی در صفحه گسترده می شود.

منطق بمب (Logic Bomb) یک قطعه کد کامپیوتری است که عمدا در نرم افزار یا سیستم قرار داده شده است تا عملیات خاصی مانند از کار افتادن و یا سوء عملکرد برنامه را در شرایط خاص یا بعد از اتمام زمان انقضا انجام دهد.

برای چند سال بمب های منطقی به اجرا درآمده و سپس صفحات گسترده دچار مشکلاتی شدند، و Siemens با تینلی تماس گرفته و از او می‌خواست که مشکل صفحات گسترده که شرکت برای مدیریت سفارش تجهیزات الکتریکی استفاده می‌کند را حل کند و برای آن هزینه پرداخت می‌کرد.

Law360 گزارش می‌کند که در آن زمان، تینلی فقط با تنظیم مجدد ساعت، مشکل را حل می‌کرد و برای این زمان هزینه دریافت کرده و سپس منتظر این می‌ماند تابرنامه دوباره اشتباه کند.

با این حال، شرایط مثل زمانی که تینلی آن را در مه ۲۰۱۶ ساخته بود، باقی نمی‌ماند، و زمانی که او برای تعطیلات خارج از ایالت بود، و Siemens مجبور بود فورا سفارش بگیرد، دوباره یک مشکل در صفحه گسترده رخ می‌دهد.

در آن زمان، تینلی مجبور می‌شود رمز عبور ادمین را برای کارکنان Siemens ارسال کند تا صفحه گسترده را برای ویرایش باز کنند.  و پس از آن او متوجه می‌شود که دیگر کارکنان شرکت نیز وجود بمب منطقی را در اسکریپت برنامه فهمیده‌اند.

دیوید تینلی در ماه مه سال ۲۰۱۹ متهم شناخته شد و هفته گذشته نیز قبول کرد که عامل تعدادی از آسیب‌های عمدی به یک کامپیوتر محافظت شده است. او اکنون با ۱۰ سال حبس و جریمه تا ۲۵۰،۰۰۰ دلار مواجه است.

اگر او در همان ابتدا جرم را می‌پذیرفت، از یک محاکمه سنگین جلوگیری می‌کرد، و جریمه می‌توانست کمتر باشد.

قاضی ناحیه ایالات متحده آمریکا پیتر جی فیپپس، دادگاه تینلی را برای ۸ نوامبر ۲۰۱۹ تعیین کرده است.

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :