هک شدن شرکت نرم افزاری Foxit و درخواست این شرکت از کاربران برای تغییر گذرواژه های خود

دسته بندی ها : اخبار 11 شهریور 1398 آپا دانشگاه تبریز 648 بازدید

اگر یک اکانت آنلاین نرم افزار Foxit دارید، هرچه سریع‌تر رمزعبور اکانت خود را ریست کنید- زیرا یک مهاجم ناشناس اطلاعات شخصی شما وگذرواژه‌های  ورود به سیستم را هک کرده است.

Foxit Software، شرکتی است که به خاطر PDF Reader محبوب وکم حجم  Foxit و برنامه های Phantom PDF که توسط بیش از ۵۲۵ میلیون کاربر استفاده می‌شود، شناخته شده است. این شرکت امروز از یک نشت اطلاعاتی خبر داد که طی آن اطلاعات شخصی کاربران سیستم در قسمت ” My Account”، به سرقت رفته‌اند.

اگرچه برای استفاده از نسخه‌های رایگان نرم افزار Foxit PDF داشتن اکانت الزامی نیست ولی عضویت برای مشتریانی که مایل به دسترسی به “دانلود نرم افزار آزمایشی، تاریخچه سفارش، اطلاعات ثبت محصول و  عیب یابی و پشتیبانی هستند”، الزامی است.

طبق پست وبلاگ منتشر شده امروز توسط Foxit، اخیراً سه گروه ناشناس به صورت غیرمجاز به اطلاعات ثبت شده کاربران در قسمت ” My Account”، که شامل  آدرس‌ ایمیل، رمز عبور، نام کاربران، شماره تلفن‌ها، نام شرکت‌ها و آدرسهای IP می‌شوند، دسترسی پیدا کرده اند.

به گفته این شرکت، هنوزمشخص نیست که چگونه هکرها به رمزعبور اکانت‌ها نفوذ کرده‌اند، زیرا آن‌ها با یک الگوریتم هشینگ(hashing) قوی و مکانیسم (salting) محافظت می‌شوند و برای هکرها عبور از آن‌ها دشوار است.نآآتتتذیا

با این حال، این شرکت به کاربران خود اطمینان داده است که به هیچ اطلاعاتی از کارت‌های پرداخت و سایر اطلاعات شخصی My Account کاربران، دسترسی صورت نگرفته است، زیرا سیستم به خطر افتاده این اطلاعات را نگه نمی‌دارد.

اکنون پسورد” My Account ” را ریست کنید!

در واکنش به این حادثه امنیتی، Foxit بلافاصله کلمات عبور حساب‌ها را برای کاربران آسیب دیده غیر فعال کرد و از آنها خواست تا پسورد خود را دوباره تنظیم کنند تا مجدداً به اکانت آنلاین خود در وب سایت نرم افزار Foxit دسترسی پیدا کنند.

این شرکت همچنین تحقیقات قانونی و دیجیتالی را آغاز کرده است و همچنین آژانس های اجرای قانون و مقامات حفاظت از داده ها را از این واقعه آگاه کرده است.

علاوه بر این، نرم افزار Foxit همچنین  یک شرکت امنیتی استخدام کرده است تا بتواند تجزیه و تحلیل عمیقی از سیستم های خود انجام دهد و امنیت خود را به منظور محافظت از شرکت در برابر حوادث آینده سایبری، تقویت کنند.

پس از ریست کردن رمز عبور، این شرکت از طریق ایمیل با کاربران آسیب دیده ارتباط برقرار کرده است ( که در تصویر به اشتراک گذاشته شده توسط کاربر نشان داده شده است)، و به آن‌ها لینکی ارائه کرده است تا یک رمزعبور جدید ، قوی و منحصر به فرد برای حساب های خود ایجاد کنند تا بتوانند از دسترسی غیرمجاز دیگران جلوگیری کنند.

به کاربران Foxit نیز توصیه شده است : در مورد ایمیل های مشکوکی که درخواست کلیک روی لینک یا فایل دانلود، یا  بررسی اطلاعات حساب آن‌ها و یا  نظارت بر گزارش‌های اعتباری آن‌ها برای جلوگیری از سرقت هویت را  دارند، هوشیار باشند و محتاطانه رفتار کنند.

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :