پنج نکته مهم امنیتی برای کاربران فضای مجازی که اغلب نادیده گرفته می شوند

دسته بندی ها : آگاهی ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ آپا دانشگاه تبریز 81 بازدید
 1. انکار این نکته که می توانید هدفی برای مهاجمان باشید

اغلب کاربران به راحتی مخاطرات فضای سایبری و اینترنت را نادیده می گیرند و به سادگی از کنار آنها عبور می کنند. در حالیکه مخاطرات بسیاری در فضای سایبری برای سو استفاده از کاربران کمین کرده اند پس در قدم اول باید این مخاطرات را پذیرفت و اقدامات لازم جهت مصونیت از آنها را انجام داد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع مخاطرات سایبری، به سومین میکروبوک امنیت کاربران، رجوع کنید.

 1. کلیک بر روی لینک های مشکوک

دریافت اسپم تبدیل به یک مسئله روزمره و عادی برای کاربران شده است که در پشت پرده این لینک ها ممکن است بد افزار هایی برای تخریب سیستم یا اطلاعات کاربر وجود داشته باشد که بهترین راهکار نادیده گرفتن آنها از سوی کاربر است.

 1. بروزرسانی

ممکن است بروزرسانی هایی برای کامپیوتر، تلفن هوشمند و یا دیگر ابزار آلات الکرونیکی شما برای رفع مشکلات امنیتی منتشر شده باشد اما اغلب با نادیده گرفتن و یا به تعویق انداختن بروزرسانی توسط کاربران، می تواند دردسر ساز شود.

 1. رمزعبور

برخی از کاربران برای ساده کردن دشواری به خاطر سپردن رمز های عبور خود، از یک رمز عبور به صورت متعدد و یا از رمز های عبوری که یک کاراکتر متفاوت با دیگر رمزهای عبور خود دارد، در حساب های کاربری خود استفاده می کنند که مهاجمان با پی بردن به یکی از آنها به راحتی می توانند به دیگر رمز های عبور پی ببرند.

 1. احراز هویت دو مرحله ای

با استفاده از احراز هویت دو مرحله به سادگی می توان یک لایه امنیتی دیگر به حساب کاربری خود اضافه کرد. مهاجمان با پی بردن به رمزعبور کاربر هم قادر به یافتن تکه دیگر این پازل نخواهند بود.

 

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :