ربودن اطلاعات کاربران با ارسال پیام هایی حاوی خبرهایی از COVID-19

دسته بندی ها : اخبار ۱۵ فروردین ۱۳۹۹ آپا دانشگاه تبریز 86 بازدید

کنفرانس ویدئویی چیز مهمی است که در خانواده ها و همچنین شرکت ها در طول بحران همه گیر وجود دارد. اما با کلیک روی پیوند ساختگی برای یک میتینگ فریب نخورید. شرکت امنیتی Check Point Software وب سایت های مشکوکی را برای هر برنامه ارتباطی پیشرو از جمله Zoom و Google Classroom کشف کرده است. قربانیان ممکن است ایمیلی را دریافت کنند که می گوید شرکت شما در حال انجام یک Zoom meeting است همراه با یک لینک برای دانلود آنچه یک فایل به نظر میرسد و با کلمه Zoom در آن. مراقب ایمیل های دعوت شما به جلسات ویدیویی و گفتگوها باشید. اطمینان حاصل کنید که چه کسی دعوت نامه را ارسال کرده است. به دنبال خطاهای املایی در نام ها و وب سایت ها باشید.
افرادی که میزبان جلسات Zoom هستند باید توجه داشته باشند که دعوت نامه ها شامل یک لینک عمومی نیز هستند که به هر کسی اجازه ملحق شدن به ویدیو کنفرانس می دهد. برای متوقف کردن این کار باید به قسمت تنظیمات بروید و اشتراک گذاری صفحه را به گزینه” فقط میزبان” تبدیل کنید.
در مورد هشدارهای متنی با لینک های مربوط به COVID-19 گرچه ظاهراً از طرف دولت است و از طریق برنامه پیام رسان استاندارد در تلفن های هوشمند ارسال شده است، احتیاط کنید. مقاله ای در سایت Forbes.com خاطرنشان می کند که جعل پیام های متنی آسان است زیرا روشی استاندارد برای تأیید هویت ارسال کنندگان توسط ارائه دهندگان اینترنت وجود ندارد. برنامه های تخصصی مانند WhatsApp می توانند شناسه فرستنده را تأیید کنند.
لطفاً به هرگونه ایمیل یا متنی که دارای پیوست مربوط به COVID-19 است، بدگمان باشید. فرقی نمی کند که از طرف کسی باشد که شما می شناسید. فرقی نمی کند که این پیوست قرار است در مورد بررسی در مورد ماندن در خانه از یک دولت یا اطلاعات یک سازمان بهداشتی باشد. این روزها پیوست ها یا لینک های هدایت کننده به موارد coronavirus خطرناک است.
اگر پیامی حاوی یک لینک دریافت کردید، به وب سایت سازمان سر بزنید و به جای کلیک روی لینک، به جستجوی مقاله بپردازید. به فرزندان خود بیاموزید که روی لینک کلیک نکنند.
اگر می خواهید اطلاعاتی را به خانواده یا دوستان خود را که یقین دارید قانونی است ارسال کنید، جزئیات مربوط به مقاله را خودتان تایپ کنید. پیوست ارسال نکنید. اگر مقاله ای می بینید که فکر می کنید آموزنده است، نام وب سایت را به دوستان و خانواده ایمیل کنید و بگذارید خودشان به سایت مراجعه کنند. فقط مطمئن شوید که این یک بیمارستان دولتی، دانشگاه یا سرویس خبری شناخته شده است.
افرادی که تازه وارد کار در خانه می شوند به خودی خود یا به دستور کارفرمایان خود یک شبکه خصوصی مجازی یا یک VPN را نصب کنند تا بتوانند به طور ایمن به دفتر وصل شوند. با این حال، برخی از کاربران Windows 10 مشکلات اتصال را با استفاده ازMicrosoft Teams ، Microsoft Office ، Office 365 و Outlook گزارش داده اند. اکنون مایکروسافت نسخه رفع شده ای را منتشر کرده است که می توانید از طریق Windows Update دریافت کنید. اما در صورتی آن را نصب کنید که از این برنامه ها استفاده می کنید و مشکل اتصال دارید.

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :