بررسی یک آسیب پذیری در برخی محصولات زایکسل

دسته بندی ها : آسیب پذیری ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ آپا دانشگاه تبریز 1161 بازدید
بررسی یک آسیب پذیری در برخی محصولات زایکسل

فروشندگان دستگاه­ های شبکه زایکسل اخیرا یک بروزرسانی را برای رفع یک نقص مهم در بسیاری از دستگاه­ های ذخیره متصل به شبکه (NAS) خود منتشر کرده ­اند. این آسیب ­پذیری می­تواند به منظور فرماندهی از راه دور از دستگاه­ ها استفاده شود.

یک مهاجم با ارسال یک درخواست ویژه ساخته شده از نوع HTTP POST یا GET به یک دستگاه آسیب­ پذیر زایکسل، می­تواند از راه دور و بدون احراز هویت، کد دلخواهش را روی دستگاه اجرا کند. مهاجم با اتصال مستقیم به دستگاه، می­تواند این حمله را روی آن انجام دهد. با این وجود، روش­ هایی وجود دارد که حتی اگر مهاجمی ارتباط مستقیمی با دستگاه ­های آسیب­پذیر نداشته باشد، بتواند چنین درخواست­هایی را روی دستگاه ایجاد کند. به عنوان مثال، بازدید از یک وب­ سایت مخرب می­تواند به راحتی منجر به هک یک دستگاه آسیب­ پذیر شود.

شرکت زایکسل برای رفع این آسی ب­پذیری، وصله ­ای برای این نقص روز صفرم در برخی از محصولات تحت تأثیر خود منتشر کرده است. دستگاه­های آسیب­ پذیر شامل مدل ­های NAS542، NAS540، NAS520، NAS326، NSA325 v2، NSA325، NSA320S، NSA320، NSA310S، NSA310، NSA221، NSA220 +، NSA220 و NSA210 هستند. شناسه CVE-2020-9054 برای این آسیب­ پذیری، اختصاص داده شده است.

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :